Strona Główna    Dostęp do Informacji    Redakcja    Rejestr Zmian    Statystyki    Kontakt   
Logo BIP
 
Sobota, 13.08.2022


Wyszukaj i wyświetl szukane dane
 

   

Pracownicy UMT


Piotr Lenkiewicz
Radny Miasta Torunia

lenkiewicz_piotr_2018_01.jpgUrodził się 16 kwietnia 1985 roku w Olsztynie. W Toruniu mieszka od 2004 roku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu gdzie uzyskał tytuły magistra prawa oraz europeistyki.

Od zawsze związany z toruńską kulturą. Pracował w Centrum Kultury Dwór Artusa, gdzie m.in. dzięki jego koncepcji pozyskano środki na remont i adaptacji pomieszczeń piwnicznych na potrzeby Artus Cinema. W teatrze Baj Pomorski jako główny specjalista ds. kultury kierował Międzynarodowym Festiwalem Teatrów Lalkowych „Spotkania”. Współpracował praktycznie z każdą toruńską instytucją kultury w ramach skoordynowanych działań wspólnych np. podczas reaktywowanego wydarzenia Święto Piernika czy Dni Miasta.

Trzykrotnie otrzymywał stypendium Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Jest muzykiem, gra na gitarze. W 2005 roku założył zespół H5N1, z którym nagrał i wydał dwie płyty: „Generał” oraz „Poemat.Inaczej”. Zespół na przestrzeni lat zagrał ponad 100 koncertów w kraju i za granicą. W 2010 roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy został wybrany „Nadzieją Roku”. Rok później w tym samym plebiscycie H5N1 zostało „Zespołem Roku”.

Zakładał również takie muzyczne projekty jak BuzzGrow czy Projek-Squad. W Telewizji Toruń współtworzył i prowadził program „Muzyczny Kram”, jedną w regionie audycję prezentującą lokalną scenę muzyczną.

W 2017 roku wydał książkę „A jednak coś po nas zostało…(nie)zapomniane historie toruńskich zespołów okresu przełomu”. Publikacja ta jest próba ocalenia ze zbiorowej pamięci torunian zespołów, które tworzyły niezwykły koloryt miasta w latach 1980 – 2000.

Od kilku lat współpracuje z Fundacją Społeczno-Charytatywną Pomoc Rodzinie i Ziemi w Toruniu, która prowadzi Hospicjum Nadzieja dla dzieci. Wspiera działania z zakresu promocji i fundraisingu.

Szczęśliwy mąż Małgorzaty i ojciec dwuletniego Stasia.

Strona internetowa: facebook.com/piotr.lenkiewicz.torun
funkcja: Radny Miasta Torunia
klub radnych: Klub Radnych Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
adres: ul. Wały Gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
e-mail: p.lenkiewicz@um.torun.pl
członek komisji RMT: Komisja Rewizyjna
Komisja Kultury, Turystyki i Promocji

powrót

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Miasta Toruń
Strona Główna |  Dostęp do Informacji |  Redakcja |  Rejestr Zmian |  Statystyki |  Kontakt
bip.gov.pl U R Z Ą D   M I A S T A   T O R U N I A